Кафедра травматології і ортопедії

Електронна адреса Друкувати PDF

 

Адреса 

79034, м. Львів, вул. Навроцького, 23 8а міська клінічна лікарня

тел. +38(032) 236-7429, 236-7427 (проф. Філь Ю.Я.)

email:

Завідувач кафедри

Трутяк Ігор Романович, д.мед.н., професор

 

 

ШТАТ КАФЕДРИ

 

НАВЧАЛЬНА РОБОТА

На кафедрі проводиться навчання студентів V- курсу медичного факультету із спеціальності травматологія та ортопедія (100 годин: лекцій – 20, практичні заняття – 40, самостійна робота – 40).

На VI-му курсі студенти мають можливість пройти курси за вибором: травматологія та ортопедія (24 год.); хірургія пошкоджень та термічної травми з елементами пластичної хірургії (24 год.), Сучасні принципи оперативного лікування переломів (75 год)

На кафедрі проводиться навчання інтернів зі спеціальності «Ортопедія і травматологія» (10-місячний очний цикл за календарний рік).

Для лікарів ортопедів-травматологів проводяться: 6 передатестаційних (4 тижні) і 5 тематичних (2 тижні) циклів – «Актуальні питання артрології», «Актуальні питання дитячої ортопедії-травматології» і «Комбінована та поєднана травма», «Термічна травма з елементами пластичної хірургії», «Хірургія дитячої травми – порівняльні аспекти»

Курс ФПДО забезпечує навчальний процес для західного регіону України. 

На кафедрі проводиться підготовка магістрів зі спеціальності травматологія та ортопедія (1,5 року), клінічна ординатура (3 роки).

НАПРЯМКИ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ

Важка закрита травма грудної клітки з порушенням реберного каркасу; реінфузія крові при травмах живота і грудної клітки; хірургія пошкоджень органів черевної порожнини та заочеревинного простору; превентивна та реконструктивно-відновлювальна хірургія термічної та механічної травми; хірургія кисті; застосування апаратів зовнішньої фіксації при лікуванні травм опорно-рухового апарату; ендоскопічна хірургія колінного, плечового та гомілково-ступневого суглобів; ендопротезування кульшового суглоба; спортивна травма; лазеротерапія в лікуванні дегенеративно-дистрофічних захворювань опорно-рухового апарату, термічної травми.

ЛІКУВАЛЬНА РОБОТА

Кафедра курує відділення у 8 МКЛ: травматології-ортопедії для дорослих, відділення хірургії поєднаної травми з обласним центром хірургії поєднаної травми і центром хірургії кисті, відділення термічної травми (для дорослих і дітей) з центром пластичної хірургії, дитяче травматологічне відділення міської дитячої клінічної лікарні Працівники кафедри надають консультаційно-лікувальну допомогу пацієнтам з поєднаною травмою в районах області по санітарній авіації, співпрацюють з госпіталем прикордонних військ.

ОСНОВНІ ЗДОБУТКИ КАФЕДРИ

Стабільно-функціональний остеосинтез; реконструкційно-відновлююча хірургія травми, артроскопія колінного, плечового та гомілково-ступневого суглобів, пластика схрещених зв’язок, комплексне лікування спортивної травми. Розроблені і вдосконалені способи пластики дефектів м’яких тканин, УСГ пошкоджень кисті, програма післяопераційної реабілітації травм кисті, органозберігаючі та мінімально-інвазивні операції при травмах органів черевної порожнини і вдосконалення техніки операційних втручань при поєднаній травмі, двополюсне ендопротезування кульшового суглоба.

Патенти

Кафедра виконує планову наукову роботу – «Поєднана травма внутрішніх органів та кінцівок». За останні 5 років захищені 3 кандидатські та 1 докторська дисертація, виконуються 2 кандидатські та 1 докторська дисертація.

ЛІКАРСЬКА РОБОТА

Клінічними базами кафедри є травматологічне відділення, відділення хірургії поєднаної травми та опікове відділення Львівської міської клінічної лікарні №8; відділення дитячої травматології Львівської міської дитячої клінічної лікарні; хірургічне відділення Львівського клінічного госпіталю прикордонної служби Західного оперативного командування. На трьох клінічних базах кафедри професори і доценти виконують найскладніші операційні втручання на органах черевної, грудної порожнини, опорно-руховому апараті при травмах, їх наслідках і при захворюваннях. Виконуються сучасні види остеосинтезу кісток кінцівок і тазу, ендопротезування суглобів, артроскопічні операції, лапароскопічні і торакоскопічні операційні втручання, операції при флотуючих переломах ребер, органо-зберігальні операції на органах черевної порожнини, відновні, реконструкційні і пластичні операції при пошкодженнях кінцівок, мікрохірургічні операції при травмах кисті.

Працівники кафедри активні учасники вітчизняних і зарубіжних наукових з’їздів, конференцій, конгресів. Кафедра співпрацює з клініками Польщі, Німеччини і США.

 
Науково-практична конференція з міжнародною участю "СУЧАСНІ АСПЕКТИ ДІАГНОСТИКИ, ЛІКУВАННЯ ТА РЕАБІЛІТАЦІЇ ТРАВМ І ЗАХВОРЮВАНЬ ВЕРХНЬОЇ КІНЦІВКИ ТА СУГЛОБІВ"
Детальніше    Реєстрація